פטרת ציפורניים

המרכז לבריאות והומופטיה בהנהלת ד"ר זמיר

בחירת טיפול בפסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול בפסוריאזיס!

פנו אלינו לייעוץ חינם לטיפול טבעי במחלות עור

פטרת ציפורניים היא בעיה שכיחה שיכולה להשפיע על כל אחד

זה נגרם על ידי פטרייה בשם דרמטופיט. פטריה זו נכנסת מתחת לציפורן ומתחילה לגדול. הוא מייצר נבגים הנכנסים לאוויר ומתפשטים לציפורניים אחרות. הפטרייה יכולה להתפשט גם מאדם אחד למשנהו באמצעות מגע עם חפץ או משטח שעליו הנבגים.

הסימפטומים של פטרת הציפורניים הם שינוי צבע, עיבוי והפרדה של הציפורן ממיטת הציפורן, מה שמוביל לכאבים בעת נעילת נעליים או הליכה יחפה. פטרת ציפורניים היא מדבקת ולכן יש לטפל בה בהקדם האפשרי לפני שהיא מתפשטת עוד יותר ותהיה קשה לטיפול או גורמת לנזק גדול לציפורניים שלך.

פטרת ציפורניים היא בעיה שכיחה שיכולה להשפיע על כל אחד.

זה נגרם על ידי מגוון רחב של גורמים, כגון לק, מצבי עור ופציעות ציפורניים.

התסמין השכיח ביותר של פטרת ציפורניים הוא שינוי צבע של הציפורניים. הציפורניים עלולות להפוך לצהובות או חומות ולפתח רכסים מעובים או כתמים כהים. סימנים נוספים כוללים כאב וקושי לנעול נעליים או ללכת בגלל הכאב בבוהן.

הדרך הטובה ביותר לטפל בפטרת ציפורניים היא באמצעות תרופות מקומיות שמורחות על הציפורניים הפגועות מדי יום במשך חודשיים לפחות. תרופות אלו משתנות בעוצמתן ולכן חשוב לעקוב בקפידה אחר ההוראות בעת השימוש בהן.

פטרת ציפורניים היא זיהום הפוגע בציפורן, מה שהופך אותה לעבה וחסר צבע.

פטרת ציפורניים נגרמת על ידי דרמטופיטים, סוג של פטריות שחיות על רקמות מתות. פטרת ציפורניים בידים והרגלים תסמינים של פטרת ציפורניים כוללים שינוי צבע, עיבוי, התפוררות והתקלפות ציפורניים. התסמין השכיח ביותר של פטרת ציפורניים הוא הופעת כתם לבן או צהוב מתחת לקצה האצבע או ציפורני הרגליים.

פטרת ציפורניים יכולה להידבק באמצעות מגע עם מישהו שיש לו את זה או משיתוף פריטים כמו מגבות ונעליים עם מישהו שיש לו את זה. פטרת ציפורניים יכולה להידבק גם במגע עם משטחים נגועים כמו מלתחות ובריכות.

פטרת ציפורניים היא זיהום שגדל על הציפורניים ועלול לגרום להן להתעבות ולהתעוות.

היא נגרמת על ידי פטרייה בשם דרמטופיט, המשגשגת בסביבות חמות ולחות. הפטרייה יכולה להתפשט באמצעות מגע עם אנשים נגועים או משטחים.

זיהומים בפטרת ציפורניים אינם מדבקים ואינם נחשבים לסיכון בריאותי חמור, אלא אם הם לא מטופלים במשך זמן רב. אם יש לך פטרת בציפורניים, הרופא שלך עשוי לרשום תרופות כדי להרוג את הפטריות ולמנוע את חזרתה.

פטרת ציפורניים היא הפרעת ציפורניים שכיחה שיכולה להיגרם ממגוון גורמים.

הסיבות השכיחות ביותר הן דלקת בכף הרגל ופטרת.

הציפורניים עלולות להפוך לדהויות, להתעבות, שבירות ומתפוררות. יכולים להיות עליהם גם כתמים כהים או כתמים לבנים.

פטרת ציפורניים היא גורם שכיח לזיהום בהונות ובאצבעות.

הזיהום יכול להיגרם על ידי צמיחה של פטרייה מתחת לציפורן או בעור סביב הציפורן. סוג הפטרייה הנפוץ ביותר הגורם לזיהום זה נקרא דרמטופיט. אם לא מטפלים, פטרת ציפורניים עלולה להוביל לנזק קבוע לציפורן, כולל שינוי צבע ואובדן לוחית הציפורן.

התסמינים השכיחים ביותר הם כתמים לבנים בציפורניים או בעור סביב הציפורניים, שעלולים להיות מלווים בכאב ואי נוחות בעת נעילת נעליים או הליכה יחפה על משטחים קשים. יתכן גם שלאנשים עם סוכרת יהיו זיהומים חמורים יותר בציפורניים מכיוון שיש להם מערכת חיסון מוחלשת.ש

אז מה היה לנו בכתבה:

ד"ר פולינה גורדנוב
ד"ר פולינה גורדנוב

ד"ר פולינה גורדנוב מטפלת בפסוריאזיס במרפאת דרמטולוגיה פרטית. בנוסף לטיפול בחולים, ד"ר פולינה גורדנוב עוסקת גם במחקר בתחום הפסוריאזיס. היא פרסמה מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים, ועבודתה תרמה רבות להבנה של המחלה והטיפול בה.

מידע נוסף:
food and health
מחלות עור ותפקיד התזונה

כשמדובר בשמירה על עור בריא, אנו מתמקדים לרוב בגורמים חיצוניים כמו מוצרי טיפוח ותנאים סביבתיים. עם זאת, חשוב להכיר בהשפעה המשמעותית שיכולה להיות לתזונה על בריאות העור שלנו. מחקרים הראו כי רכיבי תזונה מסוימים חיוניים לבריאות העור, ומחסור בחומרים מזינים אלו יכול לתרום להתפתחות מחלות עור שונות.

לקריאת המאמר »
cbd topical
מוצרי CBG לפסוריאזיס – פתרונות טבעיים ויעילים לבריאות העור

קנביגרול (CBG) הוא תרכובת קנבינואידית מצמח הקנאביס שאינה פסיכואקטיבית. יש לה מספר תכונות רפואיות מועילות, ובפרט השפעה אנטי-דלקתית ומרגיעה על בעיות עור שונות. בשנים האחרונות הפכו מוצרי CBG לטרנדיים בשוק מוצרי הקנאביס, בזכות יעילותם לטיפול במגוון בעיות עור.

לקריאת המאמר »
072-3341176
להפסיק להתגרד
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים