טיפים לנסיעות עם פסוריאזיס

המרכז לבריאות והומופטיה בהנהלת ד"ר זמיר

בחירת טיפול בפסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול בפסוריאזיס!

פנו אלינו לייעוץ חינם לטיפול טבעי במחלות עור

טיפים לנסיעות עם פסוריאזיסהאם לא יהיה נחמד אם גם הפסוריאזיס שלכם ייצא לטיול כשאתם יוצאים לחופשה או נסיעה?

למרות שאינכם יכולים לעזוב את הבית בלעדיו, אתם יכולים להגן על העור מפני סיבוכים או החמרת התסמינים, ולוודא שארזתם את כל התרופות וערכות הטיפול הדרושות.

מאמר זה סוקר את הטיפים הנחוצים להתנהלות בריאה עם פסוריאזיס במהלך נסיעות.

הפחתת הלחץ

רופאים מסבירים שטיולים עשויים להיות מלחיצים, ולחץ הוא הגורם הנפוץ ביותר להתפרצויות פסוריאזיס. בעיתות מתח, הגוף מייצר הורמונים כדי להגן על עצמו. הורמונים אלו גורמים לדלקת, שעלולה להחמיר יותר את תסמיני הפסוריאזיס.

מומלץ לישון מספיק בלילה לפני הנסיעה, ולתכנן מראש כדי שהכול יתנהל כשורה. אם משאירים את ארגון הטיול עד הרגע האחרון, הלחץ גובר. יש לארוז ולסדר את כל מה שצריך מוקדם, ואם טסים, מומלץ לפנות זמן רב להגעה לשדה התעופה.

אריזת מוצרי הגנה על העור

מהאזורים הטרופיים ועד האזורים הקפואים, גירויי פסוריאזיס נמצאים בכל מקום. כל מה שגורם לחולה פסוריאזיס לרצות לגרד את הנגעים, עשוי להוות בעיה. עקיצות חרקים, כוויות שמש או עור יבש מאוויר קר, עלולים לגרום לגירוד. אמנם נכון שהשמש עשויה להיות טובה לפסוריאזיס, אך חשוב להגביל את זמן השהייה בה כדי להימנע מצריבה. יש לארוז כובע ובגדים אשר חוסמים את השמש אם מתוכננת שהייה רבה בחוץ.

כוויות שמש הן פציעה שעלולה להגביר את הסיכון לסרטן העור בעתיד, ולגרום לפצעים ולהתקף פסוריאזיס. יש למרוח קרם הגנה בעל אחוזי הגנה גבוהים, המחיל תחמוצת אבץ כמרכיב פעיל, לחסימת קרני UVA.

הכנה לשהייה באזור עם מזג אוויר יבש

התייבשות עלולה לייבש ולסדוק את העור, במצב המהווה מסלול מהיר להחמרת נגעי הפסוריאזיס. סדקים קטנים בעור וגירוד גורמים לפגיעה בתאי החיסון של העור, מה שעלול לגרום להגברת הנגעים. אוויר יבש הוא גורם הגירוי הגדול ביותר, כך שאם נוסעים למקום המאופיין במזג אוויר נמוך בלחות, יש להקפיד על לחות הגוף באמצעות מריחת חומרי לחות ושתיית שפע מים.

הרגלי הרחצה עשויים להשפיע באופן משמעותי על העור. באקלים יבש, יש להתקלח במים פושרים ולא להשתמש בסבון על הידיים והרגליים.

צריכת התרופות לפסוריאזיס בנסיעות

כל התרופות צריכות לעבור את אישור אנשי הביטחון בשדות התעופה. לכן יש להציב תוויות ברורות על התרופות, ולבדוק את חוקי המדינה אליה נוסעים על מנת לוודא אם קיים צורך בהצגת מרשמי התרופות.

תרופות נוזליות, כגון תחליבים, יש לארוז בשקיות אטומות ובמיכלים קטנים ושקופים כך שניתן יהיה להציגן בבירור. אם חולה פסוריאזיס הנוסע לטיול זקוק לתרופות ביולוגיות עם זריקה, המזרק צריך לעבור הקרנת רנטגן בבדיקות הביטחון.

הגנה על מערכת החיסון

מספר טיפולי פסוריאזיס מדכאים את המערכת החיסונית. במצב זה, הטיול עשוי להשתבש. לכן מומלץ לשטוף ידיים ולקבל זריקת שפעת שנתית.

מומחי דרמטולוגיה מאוניברסיטת פנסילבניה ממליצים גם לקחת ויטמין C בבוקר במהלך הנסיעה כדי להגביר את תפקוד המערכת החיסונית. ניתן אף להשתמש בחומר חיטוי מבוסס אלכוהול על מנת להגביר את ההגנה.

ביגוד לפסוריאזיס בנסיעות

ג'ינס נראה טוב, אך האם הוא מספק הגנה? אם התשובה היא לא, מומלץ להשאיר אותו בבית. בגדים כבדים עשויים לקדם חום ולחץ על העור, מה שעלול להגביר גירוד ולהפעיל התלקחויות פסוריאזיס. מומלץ ללבוש בדי כותנה כך שהעור נושם ומזיע פחות.

גם נעליים נוחות הם חובה כשהולכים הרבה, ומומלץ לבחור זוג נעליים שאינו משפשף או מפעיל לחץ על הרגליים. במהלך נסיעות ארוכות ברכב וטיסות, מומלץ להוריד את הנעליים, אם הפסוריאזיס נמצא בעיקר על הקרסוליים, וחיכוך הנעליים מגרה את הנגעים.

הקפדה על תכנית הטיפול בפסוריאזיס

אין לקחת חופשה מהטיפול בפסוריאזיס. הפסקת נטילת התרופות עשויה להשפיע באופן משמעותי, ואפילו לגרום להחמרת המחלה.

קל להישאב לחוויות הנסיעה ולשכוח את הקרמים והתרופות, לכן מומלץ להגדיר תזכורות בטלפון החכם על מנת לוודא מעקב אחר הוראות הרופא.

הגנה בסביבות טרופיות – אם נוסעים למקום המאוכלס עם חרקים ויתושים, יש לארוז חומר דוחה חרקים, אך להשתמש בו בזהירות, שכן הוא עלול לגרות את העור, כך שמומלץ לרסס אותו על הבגדים בלבד.

אז מה היה לנו בכתבה:

ד"ר פולינה גורדנוב
ד"ר פולינה גורדנוב

ד"ר פולינה גורדנוב מטפלת בפסוריאזיס במרפאת דרמטולוגיה פרטית. בנוסף לטיפול בחולים, ד"ר פולינה גורדנוב עוסקת גם במחקר בתחום הפסוריאזיס. היא פרסמה מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים, ועבודתה תרמה רבות להבנה של המחלה והטיפול בה.

מידע נוסף:
food and health
מחלות עור ותפקיד התזונה

כשמדובר בשמירה על עור בריא, אנו מתמקדים לרוב בגורמים חיצוניים כמו מוצרי טיפוח ותנאים סביבתיים. עם זאת, חשוב להכיר בהשפעה המשמעותית שיכולה להיות לתזונה על בריאות העור שלנו. מחקרים הראו כי רכיבי תזונה מסוימים חיוניים לבריאות העור, ומחסור בחומרים מזינים אלו יכול לתרום להתפתחות מחלות עור שונות.

לקריאת המאמר »
cbd topical
מוצרי CBG לפסוריאזיס – פתרונות טבעיים ויעילים לבריאות העור

קנביגרול (CBG) הוא תרכובת קנבינואידית מצמח הקנאביס שאינה פסיכואקטיבית. יש לה מספר תכונות רפואיות מועילות, ובפרט השפעה אנטי-דלקתית ומרגיעה על בעיות עור שונות. בשנים האחרונות הפכו מוצרי CBG לטרנדיים בשוק מוצרי הקנאביס, בזכות יעילותם לטיפול במגוון בעיות עור.

לקריאת המאמר »
072-3341176
להפסיק להתגרד
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים