טיפול בפצע קשה לריפוי – כיצד עושים זאת?

המרכז לבריאות והומופטיה בהנהלת ד"ר זמיר

בחירת טיפול בפסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול בפסוריאזיס!

פנו אלינו לייעוץ חינם לטיפול טבעי במחלות עור

חלק מהפצעים הם פשוטים וקלים, כאלה שייעלמו מבלי שתצטרכו לעשות משהו מיוחד. בו בזמן ישנם פצעים קשים לריפוי, כאלה שידרשו מכם לא מעט תשומת לב והתייחסות. במאמר הבא אנו נדבר על טיפול בפצע קשה לריפוי, כזה שככל הנראה לא ייפתר מעצמו. אחרי שתבינו איך מתמודדים עם פצעים קשיים לריפוי, יהיה לכם קל להעלים אותם. לא תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם מתעלמים מהפצע ורק מחמירים את המצב הקיים. כמובן שבסופו של יום כל פצע ידרוש מכם התייחסות שונה, כזאת שתהיה מותאמת עבורו. השאיפה תהיה להגיע למצב שבו תראו את האור בקצה המנהרה בהקשר הזה.

איך מזהים פצעים קשים לריפוי?

פצעים קשים לריפוי יהיו פצעים שלא נעלמים תוך מספר ימים כמו רוב הפצעים השונים. מדובר על פצע שהוא עמוק, כזה שגם עשוי לכאוב או להביא תחושת אי נעימות. את הזיהוי הסופי יעשה רופא מומחה שיבדוק את חומר הפציעה בהשוואה לפציעות אחרות. טיפול בפצע מהסוג הזה ידרוש מכם התייחסות שונה וקבלת החלטות מעט אחרת. אם תבצעו מה שאתם עושים בדרך כלל יכול להיות שלא תראו את האור בקצה המנהרה. המטרה הסופית היא שהפצע יעלם ותוכלו לחזור לשגרה מלאה.

אל תחכו שהפצע יחלים מעצמו

זה נכון שהמון פצעים מגלידים לבד, לכל פצע יש את הזמן שלוקח לו באופן אישי. עם זאת פצעים קלים מחלימים באופן עצמאי, מבלי שיהיה עליכם לנקוט יוזמה. יש כאלה שמזרזים את ההחלמה, אך זוהי בחירה שלהם, לא מדובר על חובה. בהקשר של טיפול בפצעים קשים לריפוי אין טעם לחכות שהפצע יחלים מעצמו. זה לא יקרה ברוב המקרים, לעיתים אפילו המצב עשוי להחמיר מעבר למה שישנו.

תדאגו לכסות את הפצע

כאשר אינכם נמצאים בבית יהיה עליכם לדאוג לכסות את הפצע עם פלסטר או פד מיוחד. הסיבה לכך היא שאתם רוצים למנוע מהפצע להזדהם, מציאות שעשויה לפקוד אתכם. ברגע שהפצע מזדהם מדובר על מצב שונה לגמרי, כזה שידרוש מכם מיומנויות אחרות. הכיסוי של הפצע אמור להיות אוטומטי, זה יאפשר לכם למנוע מהמצב לצאת מכלל שליטה. מי שלא יכסה את הפצע עשוי למצוא את עצמו מחמיר אצת המצב בעצמו.

תהיו תמיד במעקב אחר הפצע

אף אחד לא דורש מכם להסתכל בכל יום מחדש מה קורה עם הפצע. עם זאת ישנה חשיבות לבדוק האם המצב מחמיר כל כמה ימים. פצעים קשים לריפוי יהיה כאלה שידרשו מכם המון תשומת לב. טיפול בפצע מהסוג הזה מצריך מכם להיות עם האצבע על הדופק בכל מה שנוגע אליו. אם תפספסו דבר קטן זה עשוי לגרום למצב להחמיר עוד יותר, מעבר למה שהוא כבר חמור. המעקב הרציף שלכם יאפשר לכם להיות בטוחים כי הכל נמצא תחת השליטה שלכם.

אז מה היה לנו בכתבה:

ד"ר פולינה גורדנוב
ד"ר פולינה גורדנוב

ד"ר פולינה גורדנוב מטפלת בפסוריאזיס במרפאת דרמטולוגיה פרטית. בנוסף לטיפול בחולים, ד"ר פולינה גורדנוב עוסקת גם במחקר בתחום הפסוריאזיס. היא פרסמה מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים, ועבודתה תרמה רבות להבנה של המחלה והטיפול בה.

מידע נוסף:
שמפו לתינוקת
טיפים לבחירת שמפו לתינוקות עם עור רגיש

כשמדובר בבחירת שמפו לתינוקות עם עור רגיש, יש חשיבות מכרעת לבחור בנוסחה עדינה והיפואלרגנית. חפש מוצרים נקיים מכימיקלים קשים, ניחוחות וצבעים שעלולים לגרות עור עדין. בחר בשמפו לתינוקות שתוכננו במיוחד עבור עור רגיש כדי לעזור לשמור על עורו של הקטן שלך רך וחלק.

לקריאת המאמר »
שמפו
הזנת עור ילדך השמפו העדין הטוב ביותר לתינוקות וקרמי לחות טיפוליים

בחירת השמפו המתאים לתינוקך חיונית בשמירה על העור העדין שלו. בחר בשמפו עדין ללא כימיקלים וריחות קשים כדי למנוע גירוי ויובש. חפש מוצרים שנוסחו במיוחד עבור תינוקות, עם מרכיבים כמו קמומיל או תמצית שיבולת שועל כדי להרגיע ולהזין את העור שלהם.

לקריאת המאמר »
SWEAT
פתרון להזעת יתר בחולי פסוריאזיס

פסוריאזיס הוא מצב עור כרוני המאופיין בכתמים אדומים וקשקשים על העור. זה משפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם ויכול להיות מלווה בהזעת יתר, הידועה גם בשם הזעת יתר. שילוב זה יכול להיות מאתגר לניהול ועשוי להשפיע על איכות חייו של אדם.

לקריאת המאמר »
072-3341176
להפסיק להתגרד
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים