טיפול בפצע קשה לריפוי – כיצד עושים זאת?

המרכז לבריאות והומופטיה בהנהלת ד"ר זמיר

בחירת טיפול בפסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול בפסוריאזיס!

פנו אלינו לייעוץ חינם לטיפול טבעי במחלות עור

חלק מהפצעים הם פשוטים וקלים, כאלה שייעלמו מבלי שתצטרכו לעשות משהו מיוחד. בו בזמן ישנם פצעים קשים לריפוי, כאלה שידרשו מכם לא מעט תשומת לב והתייחסות. במאמר הבא אנו נדבר על טיפול בפצע קשה לריפוי, כזה שככל הנראה לא ייפתר מעצמו. אחרי שתבינו איך מתמודדים עם פצעים קשיים לריפוי, יהיה לכם קל להעלים אותם. לא תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם מתעלמים מהפצע ורק מחמירים את המצב הקיים. כמובן שבסופו של יום כל פצע ידרוש מכם התייחסות שונה, כזאת שתהיה מותאמת עבורו. השאיפה תהיה להגיע למצב שבו תראו את האור בקצה המנהרה בהקשר הזה.

איך מזהים פצעים קשים לריפוי?

פצעים קשים לריפוי יהיו פצעים שלא נעלמים תוך מספר ימים כמו רוב הפצעים השונים. מדובר על פצע שהוא עמוק, כזה שגם עשוי לכאוב או להביא תחושת אי נעימות. את הזיהוי הסופי יעשה רופא מומחה שיבדוק את חומר הפציעה בהשוואה לפציעות אחרות. טיפול בפצע מהסוג הזה ידרוש מכם התייחסות שונה וקבלת החלטות מעט אחרת. אם תבצעו מה שאתם עושים בדרך כלל יכול להיות שלא תראו את האור בקצה המנהרה. המטרה הסופית היא שהפצע יעלם ותוכלו לחזור לשגרה מלאה.

אל תחכו שהפצע יחלים מעצמו

זה נכון שהמון פצעים מגלידים לבד, לכל פצע יש את הזמן שלוקח לו באופן אישי. עם זאת פצעים קלים מחלימים באופן עצמאי, מבלי שיהיה עליכם לנקוט יוזמה. יש כאלה שמזרזים את ההחלמה, אך זוהי בחירה שלהם, לא מדובר על חובה. בהקשר של טיפול בפצעים קשים לריפוי אין טעם לחכות שהפצע יחלים מעצמו. זה לא יקרה ברוב המקרים, לעיתים אפילו המצב עשוי להחמיר מעבר למה שישנו.

תדאגו לכסות את הפצע

כאשר אינכם נמצאים בבית יהיה עליכם לדאוג לכסות את הפצע עם פלסטר או פד מיוחד. הסיבה לכך היא שאתם רוצים למנוע מהפצע להזדהם, מציאות שעשויה לפקוד אתכם. ברגע שהפצע מזדהם מדובר על מצב שונה לגמרי, כזה שידרוש מכם מיומנויות אחרות. הכיסוי של הפצע אמור להיות אוטומטי, זה יאפשר לכם למנוע מהמצב לצאת מכלל שליטה. מי שלא יכסה את הפצע עשוי למצוא את עצמו מחמיר אצת המצב בעצמו.

תהיו תמיד במעקב אחר הפצע

אף אחד לא דורש מכם להסתכל בכל יום מחדש מה קורה עם הפצע. עם זאת ישנה חשיבות לבדוק האם המצב מחמיר כל כמה ימים. פצעים קשים לריפוי יהיה כאלה שידרשו מכם המון תשומת לב. טיפול בפצע מהסוג הזה מצריך מכם להיות עם האצבע על הדופק בכל מה שנוגע אליו. אם תפספסו דבר קטן זה עשוי לגרום למצב להחמיר עוד יותר, מעבר למה שהוא כבר חמור. המעקב הרציף שלכם יאפשר לכם להיות בטוחים כי הכל נמצא תחת השליטה שלכם.

אז מה היה לנו בכתבה:

ד"ר פולינה גורדנוב
ד"ר פולינה גורדנוב

ד"ר פולינה גורדנוב מטפלת בפסוריאזיס במרפאת דרמטולוגיה פרטית. בנוסף לטיפול בחולים, ד"ר פולינה גורדנוב עוסקת גם במחקר בתחום הפסוריאזיס. היא פרסמה מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים, ועבודתה תרמה רבות להבנה של המחלה והטיפול בה.

מידע נוסף:
food and health
מחלות עור ותפקיד התזונה

כשמדובר בשמירה על עור בריא, אנו מתמקדים לרוב בגורמים חיצוניים כמו מוצרי טיפוח ותנאים סביבתיים. עם זאת, חשוב להכיר בהשפעה המשמעותית שיכולה להיות לתזונה על בריאות העור שלנו. מחקרים הראו כי רכיבי תזונה מסוימים חיוניים לבריאות העור, ומחסור בחומרים מזינים אלו יכול לתרום להתפתחות מחלות עור שונות.

לקריאת המאמר »
cbd topical
מוצרי CBG לפסוריאזיס – פתרונות טבעיים ויעילים לבריאות העור

קנביגרול (CBG) הוא תרכובת קנבינואידית מצמח הקנאביס שאינה פסיכואקטיבית. יש לה מספר תכונות רפואיות מועילות, ובפרט השפעה אנטי-דלקתית ומרגיעה על בעיות עור שונות. בשנים האחרונות הפכו מוצרי CBG לטרנדיים בשוק מוצרי הקנאביס, בזכות יעילותם לטיפול במגוון בעיות עור.

לקריאת המאמר »
072-3341176
להפסיק להתגרד
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים