חלב נאקות לטיפול בחולי פסוריאזיס

בחירת טיפול בפסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול בפסוריאזיס!

פנו אלינו לייעוץ חינם לטיפול טבעי במחלות עור

חלב נאקות לטיפול בחולי פסוריאזיסחלב ומוצריו נחשב למרכיב בסיסי בתזונתם של אנשים רבים, צעירים וגם מבוגרים. בעוד שבשנים האחרונות החלו נשמעות טענות רבות כנגד מוצרי חלב רגילים, הולכות ומתרבות העדויות לסגולות הטובות של חלב שאיננו חלב בקר.

דוגמא טובה לכך ניתן למצוא בחלב הנאקות, שנחשב לבעל תכונות חיוביות רבות, לרבות היכולת להתמודד ולעיתים גם לרפא מחלות עור ופסוריאזיס.

חלב בריא במיוחד

בעוד שחלב בקר נחשב לבעל הרכב השונה באופן מהותי מזה של חלב אב (ומתוקף כך גם למוצר שעשוי להקשות על מערכת העיכול), חלב נאקות איננו כזה. למעשה, מומחים מסבירים שחלב נאקות דומה באופן כמעט מפליא לחלב אם. למעשה, יש בו תכולה עשירה במרכיבים מסוימים התורמים לא רק לעיכול נוח יותר אלא גם לשיפור הבריאות וחיזוק המערכת החיסונית.

מטפלים רבים ברפואה הטבעית סבורים שחלב נאקות מסוגל להיטיב עם מצבם של חולים רבים בזכות שילוב מוצלח במיוחד של מינרלים וויטמינים ומרכיבים מאוזנים נוספים. שתייתו של החלב מסייעת להתמודד עם חולשה של מערכת החיסון, עם מצבים דלקתיים, עם מחלות לב ולחץ דם גבוה ואפילו עם סרטן.

אך בהקשר של פסוריאזיס התרומה של החלב המיוחד הזה ניכרת לא רק באמצעות שתייה. את ההשפעה הניכרת ביותר ניתן להשיג באמצעות מריחה של משחות או תחליבים המיוצרים על בסיס חלב הנאקות המפורסם.

חלב נאקות ומחלות אוטואימוניות

מחלת העור פסוריאזיס נחשבת למחלה אוטואימונית, כלומר מצב שבו מערכת החיסון של הגוף נלחמת בגוף עצמו. במסגרת התפתחות המחלה נוצרת תחלופת תאים מהירה במיוחד באזורים שונים בעור ובקרקפת. הדבר מלווה בהתפתחות נגעים, קשקשים ואזורים מחוספסים שצבעם אדום כהה. ברחבי העולם שכיחות המחלה נאמדת בקרוב ל 3%, כאשר בארץ נעות ההערכות בין מאתיים אלף חולים לבין רבע מיליון.

בקרב חלק ניכר מהחולים מדובר במצב כרוני, שמגלה עמידות רבה לטיפול שגרתי. גרוע מכך, לעיתים הטפול התרופתי נושא עימו תופעות לוואי משמעותיות, מה שלא קורה כאשר נעזרים בטיפול טבעי על בסיס חלב הנאקות.

במיוחד עבור חולים שסובלים מפסוריאזיס קשה והומלץ להם על טיפול בסטרואידים, כדאי לבדוק לפני כן טיפול טבעי שלא גורר תופעות לוואי. בקרב לא מעט חולים, מתברר למעשה שסטרואידים לאורך זמן מביאים לרגיעה זמנית שאחריה חלה החמרה. מריחת של משחה על בסיס חלב נאקות ולעיתים שימוש בחלב עצמו על גבי האזור הכואב מביאים הטבה של ממש, ללא תופעות לוואי וללא כל סכנה בריאותית.

הטבה, הקלה וריפוי

השפעתו של חלב נאקות על הפסוריאזיס מוצלחת כל כך בדיוק משום שזה פועל על מערכת החיסון ועל תהליכים דלקתיים בגוף. בדומה למחלות רבות אחרות, השתקפות המחלה על פני השטח מבוססת על תהליכים פנימיים שכוללים דלקות ושגשוג של מיקרובים שונים ביחד עם פעילות לא מאוזנת של מערכת החיסון. כאשר מוסיפים לכך לחץ נפשי מוגבר ומתח שמחמירים בדרך כלל מצבים של פסוריאזיס מקבלים את הצורך במענה עמוק, שלא מתעלם מהגוף כמכלול.

חלב נאקות ידוע בתור מרגיע, מאזן ומשפר מצב רוח. הוא יעיל גם במצבים כרוניים ויש לו יכולת לא רק להיטיב עם חולי הפסוריאזיס לזמן קצר אלא להביא להטבה ארוכת טווח. רבים מהחולים מדווחים על רמסיה (רגיעה במחלה) שכמוה הם אינם זוכרים. הגם שלא ניתן להבטיח שצריכה של חלב נאקות ושימוש במשחה או בתחליב יביאו לריפוי מלא, ישנם חולים שמגיעים אפילו למצב זה. בקרב אחרים, הטבה משמעותית נרשמת בסימפטומים השונים והדבר עדיף לאין ערוך ביחס לטיפולים הקונבנציונאליים המקובלים.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of ד"ר פולינה גורדנוב
ד"ר פולינה גורדנוב

ד"ר פולינה גורדנוב מטפלת בפסוריאזיס במרפאת דרמטולוגיה פרטית. בנוסף לטיפול בחולים, ד"ר פולינה גורדנוב עוסקת גם במחקר בתחום הפסוריאזיס. היא פרסמה מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים, ועבודתה תרמה רבות להבנה של המחלה והטיפול בה.

מידע נוסף:
שמפו לתינוקת
טיפים לבחירת שמפו לתינוקות עם עור רגיש

כשמדובר בבחירת שמפו לתינוקות עם עור רגיש, יש חשיבות מכרעת לבחור בנוסחה עדינה והיפואלרגנית. חפש מוצרים נקיים מכימיקלים קשים, ניחוחות וצבעים שעלולים לגרות עור עדין. בחר בשמפו לתינוקות שתוכננו במיוחד עבור עור רגיש כדי לעזור לשמור על עורו של הקטן שלך רך וחלק.

לקריאת המאמר »
שמפו
הזנת עור ילדך השמפו העדין הטוב ביותר לתינוקות וקרמי לחות טיפוליים

בחירת השמפו המתאים לתינוקך חיונית בשמירה על העור העדין שלו. בחר בשמפו עדין ללא כימיקלים וריחות קשים כדי למנוע גירוי ויובש. חפש מוצרים שנוסחו במיוחד עבור תינוקות, עם מרכיבים כמו קמומיל או תמצית שיבולת שועל כדי להרגיע ולהזין את העור שלהם.

לקריאת המאמר »
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים