תוספי ויטמין D לטיפול בפסוריאזיס

המרכז לבריאות והומופטיה בהנהלת ד"ר זמיר

בחירת טיפול בפסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול בפסוריאזיס!

פנו אלינו לייעוץ חינם לטיפול טבעי במחלות עור

ויטמין דיויטמין D מסייע בספיגת והפצת הסידן בגוף. שפע ראיות מדעיות מראות שהוא עשוי להיות חשוב בהיבטי בריאות למניעת סרטן ותחזוקת מערכת חיסונית נורמאלית ויעילה.

בעוד שהגורמים המדויקים לפסוריאזיס אינם מובנים, מדענים סבורים כי הנגעים מתרחשים כשהמערכת החיסונית מזהה תאים בריאים כתאים מסוכנים ונכנסת "להילוך גבוה" באמצעות הפעלת חלבונים דלקתיים.

לחולי פסוריאזיס, ויטמין D הוכח כטיפול יעיל בשל מספר סיבות. אחת התופעות שלו הוא שינוי האופן בו תאים גדלים. היות ותסמיני פסוריאזיס כוללים גידול תאי עור, טיפול בעור מאט את הצמיחה, וגורם להפחתת הפלאק והקשקשים.

השיטה השנייה בה עובד ויטמין D היא השפעתו על אופן תפקוד המערכת החיסונית, והשבתה לאיזון. תרופות המרשם Vectical ודובונקס, למריחה על העור, כללות ויטמין D כמרכיב הפעיל העיקרי שלהן.

ויטמין D מקומיים לטיפול בפסוריאזיס

טיפול ביתי בפסוריאזיס מתחיל בדרך כלל עם טיפול מקומי באמצעות משחות ומוצרים אותם ניתן למרוח על העור. מחקרים מראים כי משחת ויטמין D עובדת כמו תרופות אנטי דלקתיות חזקות הנקראות סטרואידים.

למעשה, שילוב של תרופות לבליעה עם משחות מקומיות יעיל אפילו יותר. דוגמה אחת של משחת ויטמין D היא דובונקס, אותה יש למרוח פעמיים ביום על נגעי הפסוריאזיס, והאזורים האדומים של העור, המכוסים קשקשים כסופים.

טיפול מקומי עם תרופת דובונקס המכילה את הצורה "הפעילה" של ויטמין D, שונה מצריכה רגילה של תוסף ויטמין D, כמו גם מהשפעת חשיפה מתונה לאור השמש. התרופות המקומיות מהוות גרסה של ויטמין D3 בצורתו הפעילה

טיפול באור אולטרה סגול B מקדם ייצור ויטמין D בעור, ומסייע ל-DNA לעכב את הפעלת הדלקת. טיפול זה יעיל עבור 70% מחולי הפסוריאזיס, וקרמים המכילים ויטמין D משפרים את התסמינים בקרב חמישים עד שישים אחוזים מהחולים החווים תסמינים קלים.

תוספי ויטמין D לטיפול בפסוריאזיס

ויטמין זה משמעותי למניעת מחלות אוטואימוניות. חוקרים סבורים כי טיפולי ויטמין D משפרים את ה-DNA ובכך מעכבים את התגובה הדלקתית המפעילה פסוריאזיס. רמות אופטימאליות של ויטמין D צריכות לנוע בטווח שבין חמישים עד שבעים מיליגרם, לשימוש קבוע. שמירה על רמות תקינות של ויטמין D באמצעות תוספים, בנוסף למריחת קרמים המכילים את הוויטמין, משפיעה באופן עוצמתי על הבריאות של חולי פסוריאזיס.

מספר מצומצם של ראיות מדעיות מראה ששימוש בתוספי ויטמין D, יעיל לחולי פסוריאזיס. יש לבחור את התוספים המכילים ויטמין D3, ולקחת אותם בשילוב עם ויטמין K2 ומגנזיום על מנת לייעל את תפקודו ולשפר את הבריאות. ויטמין D מסיס בשומן, ולכן מומלץ לקחת אותו עם צורה כלשהי של שומן בריא, כמו למשל, להכין ארוחות עם שמן קוקוס או שמן זית, כדי לסייע בתהליך הקליטה.

פסוריאזיס היא מחלה אוטואימונית. כמה מחקרים מראים כי אנשים עם מחלות אוטואימוניות אחרות, כגון טרשת נפוצה, נוטים להיות בעלי רמות נמוכות של ויטמין D. אנשים עם מחלה אוטואימונית עשויים לראות שיפור עם תוספי ויטמין D.

אז מה היה לנו בכתבה:

ד"ר פולינה גורדנוב
ד"ר פולינה גורדנוב

ד"ר פולינה גורדנוב מטפלת בפסוריאזיס במרפאת דרמטולוגיה פרטית. בנוסף לטיפול בחולים, ד"ר פולינה גורדנוב עוסקת גם במחקר בתחום הפסוריאזיס. היא פרסמה מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים, ועבודתה תרמה רבות להבנה של המחלה והטיפול בה.

מידע נוסף:
food and health
מחלות עור ותפקיד התזונה

כשמדובר בשמירה על עור בריא, אנו מתמקדים לרוב בגורמים חיצוניים כמו מוצרי טיפוח ותנאים סביבתיים. עם זאת, חשוב להכיר בהשפעה המשמעותית שיכולה להיות לתזונה על בריאות העור שלנו. מחקרים הראו כי רכיבי תזונה מסוימים חיוניים לבריאות העור, ומחסור בחומרים מזינים אלו יכול לתרום להתפתחות מחלות עור שונות.

לקריאת המאמר »
cbd topical
מוצרי CBG לפסוריאזיס – פתרונות טבעיים ויעילים לבריאות העור

קנביגרול (CBG) הוא תרכובת קנבינואידית מצמח הקנאביס שאינה פסיכואקטיבית. יש לה מספר תכונות רפואיות מועילות, ובפרט השפעה אנטי-דלקתית ומרגיעה על בעיות עור שונות. בשנים האחרונות הפכו מוצרי CBG לטרנדיים בשוק מוצרי הקנאביס, בזכות יעילותם לטיפול במגוון בעיות עור.

לקריאת המאמר »
072-3341176
להפסיק להתגרד
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים