תוספי ויטמין D לטיפול בפסוריאזיס

בחירת טיפול בפסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול בפסוריאזיס!

פנו אלינו לייעוץ חינם לטיפול טבעי במחלות עור

ויטמין דיויטמין D מסייע בספיגת והפצת הסידן בגוף. שפע ראיות מדעיות מראות שהוא עשוי להיות חשוב בהיבטי בריאות למניעת סרטן ותחזוקת מערכת חיסונית נורמאלית ויעילה.

בעוד שהגורמים המדויקים לפסוריאזיס אינם מובנים, מדענים סבורים כי הנגעים מתרחשים כשהמערכת החיסונית מזהה תאים בריאים כתאים מסוכנים ונכנסת "להילוך גבוה" באמצעות הפעלת חלבונים דלקתיים.

לחולי פסוריאזיס, ויטמין D הוכח כטיפול יעיל בשל מספר סיבות. אחת התופעות שלו הוא שינוי האופן בו תאים גדלים. היות ותסמיני פסוריאזיס כוללים גידול תאי עור, טיפול בעור מאט את הצמיחה, וגורם להפחתת הפלאק והקשקשים.

השיטה השנייה בה עובד ויטמין D היא השפעתו על אופן תפקוד המערכת החיסונית, והשבתה לאיזון. תרופות המרשם Vectical ודובונקס, למריחה על העור, כללות ויטמין D כמרכיב הפעיל העיקרי שלהן.

ויטמין D מקומיים לטיפול בפסוריאזיס

טיפול ביתי בפסוריאזיס מתחיל בדרך כלל עם טיפול מקומי באמצעות משחות ומוצרים אותם ניתן למרוח על העור. מחקרים מראים כי משחת ויטמין D עובדת כמו תרופות אנטי דלקתיות חזקות הנקראות סטרואידים.

למעשה, שילוב של תרופות לבליעה עם משחות מקומיות יעיל אפילו יותר. דוגמה אחת של משחת ויטמין D היא דובונקס, אותה יש למרוח פעמיים ביום על נגעי הפסוריאזיס, והאזורים האדומים של העור, המכוסים קשקשים כסופים.

טיפול מקומי עם תרופת דובונקס המכילה את הצורה "הפעילה" של ויטמין D, שונה מצריכה רגילה של תוסף ויטמין D, כמו גם מהשפעת חשיפה מתונה לאור השמש. התרופות המקומיות מהוות גרסה של ויטמין D3 בצורתו הפעילה

טיפול באור אולטרה סגול B מקדם ייצור ויטמין D בעור, ומסייע ל-DNA לעכב את הפעלת הדלקת. טיפול זה יעיל עבור 70% מחולי הפסוריאזיס, וקרמים המכילים ויטמין D משפרים את התסמינים בקרב חמישים עד שישים אחוזים מהחולים החווים תסמינים קלים.

תוספי ויטמין D לטיפול בפסוריאזיס

ויטמין זה משמעותי למניעת מחלות אוטואימוניות. חוקרים סבורים כי טיפולי ויטמין D משפרים את ה-DNA ובכך מעכבים את התגובה הדלקתית המפעילה פסוריאזיס. רמות אופטימאליות של ויטמין D צריכות לנוע בטווח שבין חמישים עד שבעים מיליגרם, לשימוש קבוע. שמירה על רמות תקינות של ויטמין D באמצעות תוספים, בנוסף למריחת קרמים המכילים את הוויטמין, משפיעה באופן עוצמתי על הבריאות של חולי פסוריאזיס.

מספר מצומצם של ראיות מדעיות מראה ששימוש בתוספי ויטמין D, יעיל לחולי פסוריאזיס. יש לבחור את התוספים המכילים ויטמין D3, ולקחת אותם בשילוב עם ויטמין K2 ומגנזיום על מנת לייעל את תפקודו ולשפר את הבריאות. ויטמין D מסיס בשומן, ולכן מומלץ לקחת אותו עם צורה כלשהי של שומן בריא, כמו למשל, להכין ארוחות עם שמן קוקוס או שמן זית, כדי לסייע בתהליך הקליטה.

פסוריאזיס היא מחלה אוטואימונית. כמה מחקרים מראים כי אנשים עם מחלות אוטואימוניות אחרות, כגון טרשת נפוצה, נוטים להיות בעלי רמות נמוכות של ויטמין D. אנשים עם מחלה אוטואימונית עשויים לראות שיפור עם תוספי ויטמין D.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of ד"ר פולינה גורדנוב
ד"ר פולינה גורדנוב

ד"ר פולינה גורדנוב מטפלת בפסוריאזיס במרפאת דרמטולוגיה פרטית. בנוסף לטיפול בחולים, ד"ר פולינה גורדנוב עוסקת גם במחקר בתחום הפסוריאזיס. היא פרסמה מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים, ועבודתה תרמה רבות להבנה של המחלה והטיפול בה.

מידע נוסף:
שמפו לתינוקת
טיפים לבחירת שמפו לתינוקות עם עור רגיש

כשמדובר בבחירת שמפו לתינוקות עם עור רגיש, יש חשיבות מכרעת לבחור בנוסחה עדינה והיפואלרגנית. חפש מוצרים נקיים מכימיקלים קשים, ניחוחות וצבעים שעלולים לגרות עור עדין. בחר בשמפו לתינוקות שתוכננו במיוחד עבור עור רגיש כדי לעזור לשמור על עורו של הקטן שלך רך וחלק.

לקריאת המאמר »
שמפו
הזנת עור ילדך השמפו העדין הטוב ביותר לתינוקות וקרמי לחות טיפוליים

בחירת השמפו המתאים לתינוקך חיונית בשמירה על העור העדין שלו. בחר בשמפו עדין ללא כימיקלים וריחות קשים כדי למנוע גירוי ויובש. חפש מוצרים שנוסחו במיוחד עבור תינוקות, עם מרכיבים כמו קמומיל או תמצית שיבולת שועל כדי להרגיע ולהזין את העור שלהם.

לקריאת המאמר »
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים