דיקור סיני לטיפול בפסוריאזיס

המרכז לבריאות והומופטיה בהנהלת ד"ר זמיר

בחירת טיפול בפסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול בפסוריאזיס!

פנו אלינו לייעוץ חינם לטיפול טבעי במחלות עור

דיקור סיני לטיפול בפסוריאזיסטיפול בדיקור מתבצע באמצעות החדרת מחטים דקות לתוך העור, לשחרור משככי כאבים טבעיים לתוך הגוף כגון אדנוזין, אנדורפינים וסרוטונין.

הטיפול יעיל לאנשים הסובלים מדלקת מפרקים פסוריאטית, היות והם נוטלים מינונים גבוהים של תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיות הכרוכות בתופעות לוואי, במיוחד כשהן נצרכות לטווח הארוך, ומשפיעות על הכבד והכליות. מה שנפלא בדיקור הוא שהטיפול אינו כרוך בתופעות לוואי.

המטפלים מקפידים להשתמש במחטים סטריליות למניעת כל סיכון לעור, ומפעילים את המחטים על נקודות נבחרות רבות על הגוף.

מהי מחלת פסוריאזיס?

הסוגים השונים של פסוריאזיס מסווגים בהתאם למיקום הנגעים, וכוללים פסוריאזיס מוגלתי או דלקת מפרקים פסוריאטית העשויה להתבטא או לא להתבטא בנגעים בעור. אדם יכול לסבול ממספר צורות של פסוריאזיס במקביל, וסוג אחד של המחלה עלול להפוך לסוג אחר.

פסוריאזיס מאופיין בנגעים רבים על העור, הסובל משיעור תחלופת תאים מהיר פי שבע בהשוואה לתאי עור רגיל. לתאי עור בריא ונורמאלי נדרשים 28 ימים עד שהם מתקדמים מהשכבות העמוקות של האפידרמיס החיצוני, אל פני השטח בו הם מתים ונשפכים. אך בנגעי פסוריאזיס, תהליך זה מתרחש באופן מואץ הנמשך ארבעה ימים בלבד. תאים אלו מצטברים על פני שטח העור ויוצרים קשקשים.

לרפואה המערבית יש מעט מאוד פתרונות יעילים לחולי פסוריאזיס, והם כוללים בעיקר תרופות לדיכוי מערכת החיסון. אך הרפואה הסינית המסורתית משפיעה באופן משמעותי על המטופלים, היות והמטפל מבצע תהליך המוביל לאבחון מדויק הכולל את המטופל כולו ולא את תסמיניו בלבד. דפוסים רבים ברפואה הסינית קשורים לצורות שונות של פסוריאזיס, וכוללים חום בדם, חוסר דם, קיפאון צ'י ודם, וחוסר הרמוניה של הצ'ונג והרן מאי.

השפעות טיפול בדיקור על פסוריאזיס

מטפלים ברפואה סינית מאמינים שפסוריאזיס היא מחלה התואמת את הקטגוריה בגישת הרפואה הסינית למחלת טינאה, המתבטאת בחום ויובש בהיבט הדם, ומובילה להולדת רוחות רעלים הזורמים לעור.

ליקויים אלו עשויים להיות מעורבים אף עם רטיבות, ולכן המטפלים בגישה זו סבורים כי עקרונות הטיפול צריכים להתמקד בהפגת רטיבות רוח, טיהור הדם והרטבת יובש. טכניקות דיקור שונות מפיגות רוח, מלחלחות רטיבות ומנקות את החום מהדם.

נקודות הדיקור מתמקדות בעיקר בערוץ הלב, במפגשי טיפול קבועים, המסתיימים עם הגברת המים בגוף לשליטה באש הלב. השימוש בגישה זו מבוסס אף על ההצהרה לפיה כל הפצעים הכואבים והמגרדים נובעים מהלב. שבע נקודות דיקור נוספות ברחבי הגוף מסלקות רוחות רעות המתבטאות ברעלים וסדקים על העור. גישה זו משיגה תוצאות קליניות משביעות רצון ביותר.

דפוסי טיפול בדיקור לפסוריאזיס

חום בדם הוא דפוס המאובחן בתדירות הגבוהה ביותר בפסוריאזיס. בשלב זה, הנגעים מופיעים בפתאומיות ומתבטאים בגוונים אדומים בהירים או כהים. הנגעים מתרבים בגודלם ובמספרם, עד שהם מפתחים קשקשים לבנים או כסופים הנשפכים בקלות כתוצאה מיובש.

העור מגרד, והתסמינים הנלווים האחרים עשויים לכלול עצירות, שתן כהה, צמא, עצבנות, הלשון עשויה לעטות שכבה צהובה והדופק עשוי להיות מואץ. אישה הסובלת מחום בדם עשויה לחוות אף מחזור חודשי כבד בנוסף לתסמינים אלו. הטיפול הוא דיקור לניקיון החום, קירור הדם, וסילוק הרעלים מהגוף.

חוסר בדם מתבטא ביובש המוביל לפסוריאזיס. הנגעים אינם גדולים ולא מופיעים נגעים חדשים רבים. העור אינו אדום בוהק, והנגעים חיוורים או ורודים. הם יבשים ומכוסים שכבה לבנה או כסופה, ועשויים לגרד.

תסמינים נלווים עשויים לכלול עור חיוור, תשישות, נדודי שינה, יובש כללי בעור בכל הגוף, שיער יבש, עיניים יבשות וציפורניים שבירות, והלשון חיוורת ועוטה שכבת יובש דקה. נשים  עם חוסר בדם סובלות ממחזור חודשי המאופיין בזרימה מועטת, בנוסף לתסמינים אלו. בדפוס זה, הטיפול הוא דיקור להזנת הדם והכבד, פיזור הרוח והרטבת היובש.

קיפאון צ'י ודם משפיע על חולה פסוריאזיס באמצעות נגעים בגוון כהה, אדום, סגול או חום. ממרחק קטן הנגעים עשויים להיראות כמו חבורות, והם נושאים קשקשים כסופים לבנים הנוטים להיות עבים. חלק מהנגעים עשויים להיראות כמו צדפות.

בדפוס זה, הנגעים הישנים נותרים בגודל קבוע ולא מופיעים נגעים חדשים רבים. מידת הגרוד עשויה לנוע בין גרוד עז לחוסר גרוד כלל. הלשון עשויה להיות סגולה או אדומה, הדופק קטוע ועמוק, ונשים עשויות לחוות אף מחזור חודשי כבד, בנוסף לתסמינים אלו. הטיפול בדיקור כולל אף טיפול בצמחי מרפא להפגת הרוח, ושיטות טיפול ביתי.

אז מה היה לנו בכתבה:

ד"ר פולינה גורדנוב
ד"ר פולינה גורדנוב

ד"ר פולינה גורדנוב מטפלת בפסוריאזיס במרפאת דרמטולוגיה פרטית. בנוסף לטיפול בחולים, ד"ר פולינה גורדנוב עוסקת גם במחקר בתחום הפסוריאזיס. היא פרסמה מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים, ועבודתה תרמה רבות להבנה של המחלה והטיפול בה.

מידע נוסף:
food and health
מחלות עור ותפקיד התזונה

כשמדובר בשמירה על עור בריא, אנו מתמקדים לרוב בגורמים חיצוניים כמו מוצרי טיפוח ותנאים סביבתיים. עם זאת, חשוב להכיר בהשפעה המשמעותית שיכולה להיות לתזונה על בריאות העור שלנו. מחקרים הראו כי רכיבי תזונה מסוימים חיוניים לבריאות העור, ומחסור בחומרים מזינים אלו יכול לתרום להתפתחות מחלות עור שונות.

לקריאת המאמר »
cbd topical
מוצרי CBG לפסוריאזיס – פתרונות טבעיים ויעילים לבריאות העור

קנביגרול (CBG) הוא תרכובת קנבינואידית מצמח הקנאביס שאינה פסיכואקטיבית. יש לה מספר תכונות רפואיות מועילות, ובפרט השפעה אנטי-דלקתית ומרגיעה על בעיות עור שונות. בשנים האחרונות הפכו מוצרי CBG לטרנדיים בשוק מוצרי הקנאביס, בזכות יעילותם לטיפול במגוון בעיות עור.

לקריאת המאמר »
072-3341176
להפסיק להתגרד
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים