אומגה 3 לטיפול בפסוריאזיס

המרכז לבריאות והומופטיה בהנהלת ד"ר זמיר

בחירת טיפול בפסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול בפסוריאזיס!

פנו אלינו לייעוץ חינם לטיפול טבעי במחלות עור

אומגה 3 לטיפול בפסוריאזיסאומגה 3 הוא שם כולל לשלוש חומצות שומן שנמצאות במחקר אינטנסיבי ביותר בעשורים האחרונים. במחקרים רבים שפורסמו במהלך תקופת זמן זו נמצא כי לאומגה 3 קיימים יתרונות בריאותיים רבים שכוללים בין היתר הפחתה של הסיכוי לסרטן, שיפור של רמות הקשב והריכוז בקרב ילדים, שיפור הערנות והתיאבון ועוד. בנוסף לכך, נראה כי לאומגה 3 קיים תפקיד מרכזי במנגנון האנטי דלקתי בגופנו.

ממצאים אלו העלו את הסברה לפיה ייתכן כי שימוש קבוע באומגה 3 אם כרכיב תזונתי ואם כמשחה שנמרחת על העור יכול לסייע לסובלים מפסוריאזיס להילחם במחלה.

הקשר בין פסוריאזיס לבין דלקת

במהלך שלושת העשורים האחרונים הלכה והתבהרה התמונה לפיה מחלת הפסוריאזיס היא מחלה דלקתית מערכתית לכל דבר ועניין. המשמעות היא שהדלקת לא באה לידי ביטוי בעור של החולים בלבד אלא גם בכלי הדם שלהם ולפיכך חולי פסוריאזיס נמצאים בסיכון מוגבר להאצה בתהליך טרשת העורקים. בנוסף לכך נמצא שהסובלים מפסוריאזיס נמצאים בסיכון מוגבר לחלות גם במחלות נוספות כמו יתר לחץ דם, סוכרת, תסמונת מטאבולית והיפרליפידמיה.

לפיכך, חלק ניכר מהתרופות שמשווקות עבור חולי הפסוריאזיס מכילות מרכיבים שחוסמים את הפעילות של TNF  אלפא, אותו ציטוקין שמשחק תפקיד מרכזי במנגנון היווצרות הדלקת. לפי ההיגיון הבריא, חומרים נוספים שמסוגלים לדכא את התהליך הדלקתי צריכים גם הם לקחת חלק במערך הטיפולי התרופתי בחולי הפסוריאזיס וכמובן שלא ניתן לדבר על מרכיבים נוגדי דלקת מבלי להזכיר את האומגה 3.

אומגה 3 למלחמה במחלות דלקתיות

כיום נעשה שימוש באומגה 3 לטיפול במגוון רחב של מחלות שקשורות בתהליך הדלקתי כמו למשל בדלקות מפרקים שונות, זאבת אדמנתית מערכתית ואסטמה. לאחרונה, השימוש באומגה 3 בקרב חולי פסוריאזיס הולך ותופס תאוצה.

לרוע המזל, כיום היחס בין הצריכה של אומגה 6 לצריכה של אומגה 3 בעולם המערבי נוטה לכיוון אומגה 6 ומאחר והמבנה המולקולרי של חומצות השומן השונות דומה, הרי שאומגה 6 מצליחה למלא את מקומה של אומגה 3 אך לא באותה רמת יעילות. בעקבות זאת נגרמות לא מעט תופעות בריאותיות שליליות.

לפי האמונה הרווחת כיום שינוי של היחס לטובת אומגה 3 יכול לסייע בהפחתה של שיעורי התחלואה במגוון רחב של מחלות דלקתיות. כמו כן, בשנים האחרונות אנחנו עדים לריבוי של דיווחים מחקריים אודות הסגולות הרפואיות של אומגה 3 עבור אוכלוסיית חולי הפסוריאזיס באופן ספציפי.

כמה אומגה 3 יש לצרוך על מנת ליהנות מהקלה בתסמיני המחלה?

מה שחשוב להבין בכל הקשור לטיפול בפסוריאזיס באמצעות אומגה 3 הוא שהטיפול במחלה בעזרת חומצות השומן האלו נחשב עדיין לאפיק אלטרנטיבי, שכן הידע בנושא עדיין לא מבוסס דיו. מסיבה זו עדיין לא ניתן לבסס המלצות עבור כלל חולי הפסוריאזיס.

יתרה מזאת, הצריכה היומית המומלצת עבור אוכלוסיית חולי הפסוריאזיס של אומגה 3 מושפעת ממגוון רחב של גורמים שכוללים בין היתר את גילו של המטופל, את רמת הצריכה של אומגה 3 במזון, את רמת הצריכה של אומגה 6 במזון, את יכולת הספיגה שלו ועוד.

לפי כל זה, ההמלצה שלנו עבור חולי הפסוריאזיס היא להתעניין בנושא ולבקש מהרופא המטפל להתנסות בטיפול באומגה 3. מומלץ מאוד גם כן שלא ליטול את התוסף באופן עצמאי, אלא ליידע את הרופא על הרצון ליטול אותו וזאת על מנת שניתן יהיה לעקוב אחר השיפור במצב באופן קליני. רק על ידי מעקב צמוד אחרי השיפור במצב ניתן יהיה להתאים את המינון המומלץ למטופל באופן אישי ואחראי.

קראו על טיפול טבעי לחולי פסוריאזיס באמצעות חלב נאקות>>>

אז מה היה לנו בכתבה:

ד"ר פולינה גורדנוב
ד"ר פולינה גורדנוב

ד"ר פולינה גורדנוב מטפלת בפסוריאזיס במרפאת דרמטולוגיה פרטית. בנוסף לטיפול בחולים, ד"ר פולינה גורדנוב עוסקת גם במחקר בתחום הפסוריאזיס. היא פרסמה מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים, ועבודתה תרמה רבות להבנה של המחלה והטיפול בה.

מידע נוסף:
food and health
מחלות עור ותפקיד התזונה

כשמדובר בשמירה על עור בריא, אנו מתמקדים לרוב בגורמים חיצוניים כמו מוצרי טיפוח ותנאים סביבתיים. עם זאת, חשוב להכיר בהשפעה המשמעותית שיכולה להיות לתזונה על בריאות העור שלנו. מחקרים הראו כי רכיבי תזונה מסוימים חיוניים לבריאות העור, ומחסור בחומרים מזינים אלו יכול לתרום להתפתחות מחלות עור שונות.

לקריאת המאמר »
cbd topical
מוצרי CBG לפסוריאזיס – פתרונות טבעיים ויעילים לבריאות העור

קנביגרול (CBG) הוא תרכובת קנבינואידית מצמח הקנאביס שאינה פסיכואקטיבית. יש לה מספר תכונות רפואיות מועילות, ובפרט השפעה אנטי-דלקתית ומרגיעה על בעיות עור שונות. בשנים האחרונות הפכו מוצרי CBG לטרנדיים בשוק מוצרי הקנאביס, בזכות יעילותם לטיפול במגוון בעיות עור.

לקריאת המאמר »
072-3341176
להפסיק להתגרד
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים