אומגה 3 לטיפול בפסוריאזיס

בחירת טיפול בפסוריאזיס זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול בפסוריאזיס!

פנו אלינו לייעוץ חינם לטיפול טבעי במחלות עור

אומגה 3 לטיפול בפסוריאזיסאומגה 3 הוא שם כולל לשלוש חומצות שומן שנמצאות במחקר אינטנסיבי ביותר בעשורים האחרונים. במחקרים רבים שפורסמו במהלך תקופת זמן זו נמצא כי לאומגה 3 קיימים יתרונות בריאותיים רבים שכוללים בין היתר הפחתה של הסיכוי לסרטן, שיפור של רמות הקשב והריכוז בקרב ילדים, שיפור הערנות והתיאבון ועוד. בנוסף לכך, נראה כי לאומגה 3 קיים תפקיד מרכזי במנגנון האנטי דלקתי בגופנו.

ממצאים אלו העלו את הסברה לפיה ייתכן כי שימוש קבוע באומגה 3 אם כרכיב תזונתי ואם כמשחה שנמרחת על העור יכול לסייע לסובלים מפסוריאזיס להילחם במחלה.

הקשר בין פסוריאזיס לבין דלקת

במהלך שלושת העשורים האחרונים הלכה והתבהרה התמונה לפיה מחלת הפסוריאזיס היא מחלה דלקתית מערכתית לכל דבר ועניין. המשמעות היא שהדלקת לא באה לידי ביטוי בעור של החולים בלבד אלא גם בכלי הדם שלהם ולפיכך חולי פסוריאזיס נמצאים בסיכון מוגבר להאצה בתהליך טרשת העורקים. בנוסף לכך נמצא שהסובלים מפסוריאזיס נמצאים בסיכון מוגבר לחלות גם במחלות נוספות כמו יתר לחץ דם, סוכרת, תסמונת מטאבולית והיפרליפידמיה.

לפיכך, חלק ניכר מהתרופות שמשווקות עבור חולי הפסוריאזיס מכילות מרכיבים שחוסמים את הפעילות של TNF  אלפא, אותו ציטוקין שמשחק תפקיד מרכזי במנגנון היווצרות הדלקת. לפי ההיגיון הבריא, חומרים נוספים שמסוגלים לדכא את התהליך הדלקתי צריכים גם הם לקחת חלק במערך הטיפולי התרופתי בחולי הפסוריאזיס וכמובן שלא ניתן לדבר על מרכיבים נוגדי דלקת מבלי להזכיר את האומגה 3.

אומגה 3 למלחמה במחלות דלקתיות

כיום נעשה שימוש באומגה 3 לטיפול במגוון רחב של מחלות שקשורות בתהליך הדלקתי כמו למשל בדלקות מפרקים שונות, זאבת אדמנתית מערכתית ואסטמה. לאחרונה, השימוש באומגה 3 בקרב חולי פסוריאזיס הולך ותופס תאוצה.

לרוע המזל, כיום היחס בין הצריכה של אומגה 6 לצריכה של אומגה 3 בעולם המערבי נוטה לכיוון אומגה 6 ומאחר והמבנה המולקולרי של חומצות השומן השונות דומה, הרי שאומגה 6 מצליחה למלא את מקומה של אומגה 3 אך לא באותה רמת יעילות. בעקבות זאת נגרמות לא מעט תופעות בריאותיות שליליות.

לפי האמונה הרווחת כיום שינוי של היחס לטובת אומגה 3 יכול לסייע בהפחתה של שיעורי התחלואה במגוון רחב של מחלות דלקתיות. כמו כן, בשנים האחרונות אנחנו עדים לריבוי של דיווחים מחקריים אודות הסגולות הרפואיות של אומגה 3 עבור אוכלוסיית חולי הפסוריאזיס באופן ספציפי.

כמה אומגה 3 יש לצרוך על מנת ליהנות מהקלה בתסמיני המחלה?

מה שחשוב להבין בכל הקשור לטיפול בפסוריאזיס באמצעות אומגה 3 הוא שהטיפול במחלה בעזרת חומצות השומן האלו נחשב עדיין לאפיק אלטרנטיבי, שכן הידע בנושא עדיין לא מבוסס דיו. מסיבה זו עדיין לא ניתן לבסס המלצות עבור כלל חולי הפסוריאזיס.

יתרה מזאת, הצריכה היומית המומלצת עבור אוכלוסיית חולי הפסוריאזיס של אומגה 3 מושפעת ממגוון רחב של גורמים שכוללים בין היתר את גילו של המטופל, את רמת הצריכה של אומגה 3 במזון, את רמת הצריכה של אומגה 6 במזון, את יכולת הספיגה שלו ועוד.

לפי כל זה, ההמלצה שלנו עבור חולי הפסוריאזיס היא להתעניין בנושא ולבקש מהרופא המטפל להתנסות בטיפול באומגה 3. מומלץ מאוד גם כן שלא ליטול את התוסף באופן עצמאי, אלא ליידע את הרופא על הרצון ליטול אותו וזאת על מנת שניתן יהיה לעקוב אחר השיפור במצב באופן קליני. רק על ידי מעקב צמוד אחרי השיפור במצב ניתן יהיה להתאים את המינון המומלץ למטופל באופן אישי ואחראי.

קראו על טיפול טבעי לחולי פסוריאזיס באמצעות חלב נאקות>>>

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of ד"ר פולינה גורדנוב
ד"ר פולינה גורדנוב

ד"ר פולינה גורדנוב מטפלת בפסוריאזיס במרפאת דרמטולוגיה פרטית. בנוסף לטיפול בחולים, ד"ר פולינה גורדנוב עוסקת גם במחקר בתחום הפסוריאזיס. היא פרסמה מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים, ועבודתה תרמה רבות להבנה של המחלה והטיפול בה.

מידע נוסף:
שמפו לתינוקת
טיפים לבחירת שמפו לתינוקות עם עור רגיש

כשמדובר בבחירת שמפו לתינוקות עם עור רגיש, יש חשיבות מכרעת לבחור בנוסחה עדינה והיפואלרגנית. חפש מוצרים נקיים מכימיקלים קשים, ניחוחות וצבעים שעלולים לגרות עור עדין. בחר בשמפו לתינוקות שתוכננו במיוחד עבור עור רגיש כדי לעזור לשמור על עורו של הקטן שלך רך וחלק.

לקריאת המאמר »
שמפו
הזנת עור ילדך השמפו העדין הטוב ביותר לתינוקות וקרמי לחות טיפוליים

בחירת השמפו המתאים לתינוקך חיונית בשמירה על העור העדין שלו. בחר בשמפו עדין ללא כימיקלים וריחות קשים כדי למנוע גירוי ויובש. חפש מוצרים שנוסחו במיוחד עבור תינוקות, עם מרכיבים כמו קמומיל או תמצית שיבולת שועל כדי להרגיע ולהזין את העור שלהם.

לקריאת המאמר »
רוצים לשמוע על הפיתרון הכי טוב בעולם לפסוריאזיס? השאירו פרטים